تبلیغات
آنونس | عکس | فیلم | تیتراژ سریال و فیلمهای سینمای ایران و جهان - حاشیه‌های جالب از كنفرانس خبری «جومونگ» در تهران (جدید)

حاشیه‌های جالب از كنفرانس خبری «جومونگ» در تهران (جدید)

نوشته شده در تاریخ : چهارشنبه 28 مرداد 1388   03:07 ب.ظ

 

«سانگ ایل گوك» بازیگر نقش جومونگ كه به دعوت یكی از شركت‌های تولیدكننده لوازم خانگی به ایران سفر كرده بعد از ظهر روز گذشته در نشست مطبوعاتی كه در مركز همایش‌های صداوسیما برگزار شد به سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.
بنابر این گزارش، «سانگ ایل گوك» صبح روز گذشته وارد ایران شد و پس از استقبال از سوی مردم كه برای دیدن این هنرپیشه به فرودگاه آمده بودند و با تاخیری چند ساعته از فرودگاه به هتل استقلال تهران رسید كه در این محل نیز هواداران وی تجمع كرده بودند.

بقیه در ادامه مطلب

 

بنابراین گزارش، كنفرانس خبری سانگ ایل گوك كه به عنوان سفیر یكی از تولید كنندگان لوازم خانگی كشور كره در ایران حضور یافته، قرار بود روز گذشته ساعت 14 در سالن همایش‌های صدا و سیما برگزار شود كه این مراسم با حدود دو ساعت تاخیر ساعت 16 و با ازدحام بیش از حد خبرنگاران برگزار شد.
- در ابتدای ورود بازیگر نقش جومونگ به سالن، عكاسان خبری كه حدود 50 الی 60 نفر بودند، به سمت او هجوم آوردند و به قدری گرفتن عكس از او ادامه پیدا كرد كه همراهان این بازیگر مجبور شدند عكاسان را متفرق كنند تا نشست خبری زودتر آغاز شود.

- این نشست خبری با تلاوت آیاتی از قرآن كریم و پخش سرود ملی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری كره آغاز و با حضور حدود 150 خبرنگار و عكاس داخلی پوشش داده شد.

- سوالات برخی از خبرنگاران پیرامون حواشی سریال «افسانه جومونگ» بود كه «سان ایل گوك» از شنیدن برخی از آنها تعجب می‌كرد.

-این بازیگر در ابتدای سخنان خود با بیان اینكه من تازه متوجه شدم كه رئیس جمهور سابق ما از دنیا رفته خیلی غمگین شدم و شاید نتوانم خوب صحبت كنم گفت: به مردم ایران سلام می‌كنم و از شركت‌هایی كه باعث حضور من در ایران شدند، تشكر می‌كنم.

- صدها بار تشكر خود را به مردم ایران ابلاغ می‌كنم كه از شب گذشته به خاطر استقبال از من در فرودگاه حضور پیدا كردند.
وی افزود: برای من ایران كشوری غریبه بود و تنها بخش‌هایی از این كشور می‌دانستم كه آن اطلاعات را از طریق كتابهای تاریخی به دست آورده بودم. شنیدم كه هواداران من در ایران خیلی زیاد هستند و از آنها تشكر می‌كنم امیدوارم من هم بتوانم فرهنگ كره را به شما نشان بدهم.

- سانگ ایل گوك در ادامه این نشست در پاسخ به خبرنگار فارس با این مضمون كه آیا فكر می‌كردید كه پس از پخش این سریال در ایران افراد بسیاری هوادار شما شوند؟ تصریح كرد: تا به حال نمی‌دانستم در ایران اینقدر هوادار دارم و این سریال اینقدر پرطرفدار شده است. مدتی پیش در كره تیم سایپا را اتفاقی دیدم كه یكی از بازیكنان آنها در نگاه اول مرا شناخت و با این تیم عكس یادگاری گرفتیم آن زمان بود كه فهمیدم میزان هواداران من در ایران بسیار زیاد است.

- وی در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس درباره اینكه آیا متن این سریال توسط یك نویسنده فرانسوی نوشته شده است؟ اظهار داشت: داستان سریال افسانه جومونگ فرانسوی نیست بلكه جومونگ اسم كشور كره است كه این نام از لغت كوریا گرفته شده و جومونگ اولین پادشاه سلسله گوگوریو بوده است و این داستان توسط فرانسوی‌ها نوشته نشده است.

- بازیگر نقش جومونگ در ادامه گفت: من فیلم ایرانی «بچه‌های آسمان» را دیده‌ام كه خیلی قشنگ بود و از آنجا فهمیدم كه ایران و كره از لحاظ فرهنگی بسیار شبیه هم هستند.
وی درباره حضورش در یك فیلم یا سریال ایرانی نیز گفت:‌اگر به من پیشنهاد حضور در یك فیلم یا سریال ایرانی را بدهند اول آنرا بررسی می‌كنم و اگر به نظرم خوب آمد آن را قبول می‌كنم. من شنیده‌ام كه فیلم‌ های ایرانی خیلی معروف هستند و هر سال در دو جشنواره هنری كره حضور پررنگی دارند.

- سانگ ایل گوك در ادامه گفت: ایران كشور آزاد و بسیار قشنگی است كه جذابیت‌های بسیاری دارد مردم آن نیز بسیار مهربان هستند و استقبال آنها در فرودگاه و هتل نشانگر خوبی آنهاست.

- وی درباره پاسخ به این سؤال كه ماندگارترین صحنه‌ای كه از سریال افسانه جومونگ در ذهن‌تان مانده است اظهار داشت: ساخت این سریال متعلق به 3 سال پیش است و خیلی یادم نیست اما صحنه‌ای بود كه در گل فرو رفتم و به همین دلیل حتی یك هفته نمی‌توانستم غذا بخورم و حتی در گوش‌هایم نیز پر از گل شده بود. سان ایل گوك پس از كمی فكر در پاسخ به این سوال جواب داد: البته آخرین صحنه جومونگ به نظرم جذاب‌ترین صحنه بود و به خاطر آن گریه كردم. در این صحنه جومونگ قرار بود موتالمو و سوسانو را به محل دیگری بفرستد و من احساس می‌كردم كه واقعا دوست صمیمی خود را ترك می‌كردم.

- برخی پرسش‌های خبرنگاران ایرانی نیز كاملا در راستای حركت تبلیغاتی شركت لوازم خانگی و صوتی، قرار داشت؛ بازیگر نقش جومونگ در پاسخ به این سؤال كه آیا می‌دانستی تصاویر شما به مدت چند ماه روی جلد مجله‌های ایرانی را به خود اختصاص داده و اینكه آیا با سوسانو ازدواج كرده‌اید اظهار داشت: در كره هم عكس‌هایم روی جلد مجلات و روزنامه‌ها قرار گرفت و فكر نمی‌كردم در ایران نیز چنین اتفاقی افتاده باشد ضمن اینكه ازدواج كرده‌ام اما با دختری دیگر جز سوسانو!
در ادامه این مراسم خبرنگاری به حواشی اتفاقات روی داده در ایران پس از پخش سریال جومونگ اشاره كرد و گفت: آیا می‌دانید فردی به خاطر سوسانو در ایران خودكشی كرده و یا مردی با مراجعه به ثبت‌احوال خواستار تغییر نامش به جومونگ شده؟ كه سانگ ایل گوك با ابراز شگفتی از بروز چنین رخدادهایی در پاسخ گفت: من ابتدا به خاطر اینكه فردی برای سوسانو خودكشی كرده تسلیت می‌گویم البته چنین اتفاقاتی را در روزنامه‌های سایر كشورها خواندم كه البته باعث خوشحالی نیز هست چون معروفیت و محبوبیت جومونگ را نشان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار فارس یكی از خبرنگاران نشریات ورزشی از سانگ ایل گوك پرسید كه در هواخواهی از تیم‌های آبی یا قرمز طرفدار كدام است اما او در ترجمه متوجه منظور او نشد و در پاسخ گفت من فقط لباس‌های یك‌رنگ می‌پوشم البته به لباس‌های قرمز و مشكی هم علاقه‌مندم. عاشق ورزش‌ام و اگر بی‌كار باشم روزی 5 الی 6 ساعت ورزش می‌كنم و به شنا، كوهنوردی و پیاده‌روی علاقه‌ بسیاری دارم ضمن اینكه رزمی‌كار نیستم اما سه ماه قبل از شروع سریال تمرین می‌كردم و تمام بخش‌های مربوط به اسب‌سواری در این سریال را خودم بازی می‌كردم.

- وی درباره معنی اسم خود نیز گفت: ایل یعنی یك، گو یعنی كشور و معنی اسم من یعنی یك كشور. من به خاطر اسمم نقش جومونگ را بازی كردم و فكر می‌كنم این سرنوشت من بود. جومونگ هم چند كشور را با یكدیگر متحد كرده است ضمن اینكه تاریخ تولد من یك اكتبر است كه این تاریخ در كره یك روز نظامی است به همین دلیل پدر و مادرم این نام را برایم انتخاب كرده‌اند.

- سانگ ایل گوك در ادامه گفت: سریال افسانه جومونگ در كشور كره جنوبی یازده یا دوازدهمین سریال پرطرفدار است و اولین سریال راجع‌ به تاریخ باستان كره جنوبی به شمار می‌رود. در كره چندین سریال باستانی ساخته شده اما اولین آن راجع ‌به سلسله گوگوریو یعنی 2500 سال پیش و همزمان با دوران هخامنشی است. من در این سریال لباس‌های سنتی پوشیده‌ام و در حقیقت لباس‌های آن دوره تاریخی در این سریال به نمایش درآمده است.

- بازیگر نقش جومونگ درباره دوبله این سریال به زبان فارسی نیز گفت: متأسفانه من دوبله را ندیده‌ام و دوست دارم ببینم كه چه كسی به زبان فارسی به جای من سخن گفته است البته زمانی كه این سریال از كشور چین پخش می‌شد یكی از دوستان من با من تماس گرفت و گفت دوبله شما خیلی خنده‌دار شده و من تا چند روز بابت این مسئله نخوابیدم ، امیدوارم دوبله فارسی این سریال اینگونه نشده باشد.

- سانگ ایل گوك در ادامه در پاسخ به این سؤال كه آیا می‌داند در سئول خیابانی به نام تهران وجود دارد اظهار داشت: بله طی سالهای گذشته بین كشور ایران و كره جنوبی روابط دوستانه‌ای ایجاد شده بود همان موقع دو خیابان به نام‌های تهران در سئول و سئول در تهران نامگذاری شد.

- وی درباره دلایل علاقه مردم ایران به سریال افسانه جومونگ عنوان داشت: مردم ایران به داستانهایی كه قهرمان‌محور هستند علاقه بسیاری دارند و فكر می‌كنم افسانه سریال جومونگ هم از چنین ویژگی‌ای برخوردار است به نظر می‌رسد كه دلایل بسیاری برای موفقیت سریال جومونگ وجود دارد كه یكی از آنها داستان زیبای جومونگ است.

- وی افزود: من هم شنیده‌ام كه در تهران ترافیك به خاطر پخش سریال افسانه جومونگ كم شده است. البته در كره هم چنین اتفاقی افتاد و خانمها از این اتفاق خوشحال شدند چون همسرانشان زود به خانه برمی‌گشتند.

- سانگ ایل گوك درباره میزان علاقمندی‌اش به تئاتر، تلویزیون و سینما گفت: در زمینه تئاتر فعالیتی نداشته‌ام اما علاقمند به این رشته هستم و فكر می‌كنم تئاتر هنر واقعی است و لذت‌بخش‌ترین هنر است و تلویزیون و سینما هم از نظرم جایگاه یكسانی دارند.

- وی در پایان در پاسخ به سؤالی كه آیا حاضرید دوباره به ایران بیاید پاسخ داد: اگر ایرانی‌ها دوباره من را دعوت كنند، حتما به ایران می‌آیم.
به گزارش خبرنگار فارس در این مراسم اعلام شد: فیلم مستندی از ابتدای ورود سانگ ایل گوك به ایران و بازگشتش به كره جنوبی در حال تهیه است كه پس از پایان مراحل ساخت در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

- یكی از مدیران شركت دعوت‌كننده از سانگ ایل گوك در پاسخ به این سؤال كه چرا از میان بازیگران كره‌ای از او برای حضور در ایران دعوت شده پاسخ داد: این بازیگر از لحاظ اخلاقی فرد وارسته‌ای است كه جایگاه ویژه‌ای دارد به همین دلیل ما احساس كردیم او با مردم ایران همخوانی بیشتری دارد. سانگ ایل گوك فردی است كه سیگار نمی‌كشد، مشروب نمی‌خورد و ساعت‌ها از روزش را به ورزش اختصاص می‌دهد این دلایل باعث شد تا ما نزدیكی بیشتری بین او و ایرانی‌ها ببینیم و از او برای حضور در ایران دعوت كنیم.

- «سانگ ایل گوك» به مدت سه روز در ایران اقامت خواهد داشت. او امروز دیداری با دوبلورهای این سریال به زبان فارسی خواهد داشت و سری هم به یك موسسه خیریه كه محل نگهداری كودكان بی‌سرپرست است،‌خواهد زد. دیدار از چند موزه تاریخی نیز در برنامه مسافرت او به ایران گنجانده شده است.

- كامران نجف‌‌زاده مجری بخش خبری 20:30 نیز با فرزند دو ساله خود كه شمشیری پلاستیكی به تقلید از جومونگ همراه داشت، در این مراسم حضور پیدا كرد و با دوربین فیلمبرداری خانگی لحظه‌های حضور فرزندش در كنار سان ایل گوك را به تصویر می‌كشید.

-بسیاری از خبرنگاران در انتهای مراسم تلاش می‌كردند تا از این بازیگر كره‌ای امضاء بگیرند!!

- بسیاری از هواداران این بازیگر برای دیدن او جلوی در سالن همایش‌های سازمان صداوسیما تجمع كرده بودند و با در دست داشتن حلقه‌‌های گل در انتظار دیدن این بازیگر خود بودند كه در نهایت موفق نشدند و «سان ایل گوك» با خودروی سفید ساخت كشور كره، سالن همایش‌ها را ترك كرد.

-بیشتر سوالات این نشست به حواشی زندگی خصوصی بازیگر نقش جومونگ می‌پرداخت. مثلا یكی از خبرنگاران پرسید آیا شما در خانه‌تان از محصولات شركتی كه شما را به ایران دعوت كرده، استفاده می‌كنید؟ و او پاسخ داد: بله. جهیزیه همسر من به طور كامل تشكیل شده از لوازم این شركت است!!!

 

لطفا نظر دهید

 نوشته شده توسط:حسنآخرین پستها

از این به بعد دوشنبه 19 اردیبهشت 1390
عکس قبر مختار ثقفی در کوفه سه شنبه 20 مهر 1389
فیلمهایی که در جشنواره فجر به نمایش در خواهند آمد سه شنبه 26 آبان 1388
دانلود پشت صحنه سریال دلنوازان سه شنبه 26 آبان 1388
عکسهای بازیگران سینما و تلویزیون در نمایشگاه مطبوعات سه شنبه 5 آبان 1388
شبكه سه با همكاری وزارت ارشاد «نود سینمایی» می‌سازد چهارشنبه 29 مهر 1388
عکسهای جدید محمد رضا گلزار دوشنبه 27 مهر 1388
دانلود فیلم پشت صحنه ی فیلم بی پولی یکشنبه 26 مهر 1388
شغل دوم کارگردان سریال شمس العماره شنبه 25 مهر 1388
دانلود نوحه عشق یعنی یه پلاک ( صوتی و تصویری ) چهارشنبه 22 مهر 1388
حرف‌های خواندنی نیکی کریمی، رضا ناجی و..بر سر برنامه 90 جمعه 17 مهر 1388
انتقاد یوزارسیف از لودگی در سینما! جمعه 17 مهر 1388
عکس اشتباه عجیب در یک سریال چهارشنبه 15 مهر 1388
اصغر فرهادی:به تئاتر برمی گردم/«درباره الی..» و «ماجرا» دو فیلم متفاوت هستند دوشنبه 13 مهر 1388
10 فیلم ایرانی در برنامه آینده شبكه نمایش خانگی دوشنبه 13 مهر 1388
«لیلا اوتادی» بازیگر «عروسك» شد دوشنبه 13 مهر 1388
«مخمصه» به شبكه خانگی می‌آید دوشنبه 13 مهر 1388
لهراسبی با اشعار رحماندوست تیتراژ «شب بخیر بچه‌ها» را می‌خواند دوشنبه 13 مهر 1388
پیش‌تولید سریال نوروزی «مجید صالحی» آغاز شد دوشنبه 13 مهر 1388
تصویربرداری «چاردیواری» سیروس مقدم ادامه دارد دوشنبه 13 مهر 1388
«مریلا زارعی» بازیگر «كیفر» شد دوشنبه 13 مهر 1388
اظهار امیدواری تهیه‌كننده «كتاب قانون» برای رسیدن به ركورد «اخراجی‌ها» دوشنبه 13 مهر 1388
با عدم پخش تلویزیونی، «روابط» ایرج كریمی به شبكه خانگی می‌آید دوشنبه 13 مهر 1388
دانلود فیلم پشت صحنه سریال جدید فخیم زاده قتل در ساختمان 85 یکشنبه 12 مهر 1388
عکسهای مصطفی زمانی (یوزارسیف ) بر سر مزار مرحوم خسرو شکیبایی یکشنبه 5 مهر 1388
عکس چهره اصلی بازیگر نقش حمید در سریال پنجمین خورشید دوشنبه 30 شهریور 1388
اولین پایگاه اینترنتی جستجوی بازیگر كلید خورد یکشنبه 29 شهریور 1388
مسعود‌ ده‌نمكی سریال «نوروزگاه» را برای نوروز 89 می‌سازد یکشنبه 29 شهریور 1388
علیخانی از تلویزیون خداحافظی كرد؛ یکشنبه 29 شهریور 1388
«درباره الی...» نماینده سینمای ایران در اسكار شد یکشنبه 29 شهریور 1388
لیست آخرین پستها